OTURUM AÇMA BİLGİLERİNİZİ UNUTTUNUZ MU?

Hakkımızda

İzmit otizm 2013 yılı itibarı ile çalışmalarına başlamış bulunmaktadır.

Açıklama:

  • Spor
  • ABA
  • Duyu Bütünleme
  • Havuz Terapi
  • Atlı Terapi

aboutusAmacımız deneyimli eğitmen kadromuz ile otizmli bireylerin bağımsız hareket edebilme becerilerini geliştirmek spor ve yaşam programları ile hayata hazırlayıp farkındalıklarını ve yaşam kalitelerini artırıp öz güven duygularını öne çıkartmak ayrıca iletişim ve sosyal becerilerini güçlendirmek.
İzmit otizm doğayla başbaşa Fitness salonu,  Temel spor beceri alanları, Dinlenme odaları ,Oyun odalarının bulunduğu deniz ve doğanın iç içe bir alanda bulunan merkezimiz  Başiskele / KOCAELİ  ‘de hizmet vermektedir.

 

MİSYONUMUZ

Yarınlar İçin;
İzmit  Otizm otizmli bireylere yönelik, sporla bütünleştirilmiş, bireye özel ve ihtiyaçlarına uygun programlar sunar. Bu programlar; otizmli bireyin, psikomotor beceri gelişiminin sağlanmasını ve yaşam beceri gelişimini desteklemeyi hedefler.
Buna paralel olarak; stereotipik, obsesif ve takıntılı davranışlar, kompulsif davranışlar, tekdüzelik, ritüel davranışlar, sınırlı davranışlar, bireyin kendine ve çevresine zarar verme gibi farklılıklarının önüne geçerek, duyuşsal ve bilişsel anlamda yaşam kalitesini artırmayı hedefler.

 

MİSYONUMUZ

İzmit otizim olarak yarınlarımız için otizimli bireylere kazandırmak istediğimiz becerilerle, bireyin başarma duygusunu , vücut farkındalığının artması ile sosyalleşmesini, özgüven sahibi olmasını hedefliyoruz.

YUKARI